Santini

Pomáháme každému milovníkovi cyklistiky i triatlonu zažívat jedinečné pohodlí a ničím nerušené soustředění za využití nejvýkonnějších technologií.
Vše, co děláme, děláme pro vás. Vše, co děláme, je zaměřeno na jednotlivce. Vše, co děláme, je zaměřeno na osobnost.

Vyrobeno v Itálii

Roku 1965 převzal Pietro Santini od svých sester továrnu na pletené oblečení a založil společnost Santini. Zpočátku se soustředil na řemeslnou výrobu pletených oděvů pro jiné společnosti. Nicméně hluboká vášeň pro cyklistiku a závodění dovedla Pietra k rozhodnutí navrhovat a vyrábět v Itálii vlastní cyklistické oděvy.

Vyrobeno s vášní

Každá část oděvu, kterou vyrobíme, je vyvinuta od nuly naším týmem oddaných návrhářů. V každém z nich je hluboce zakořeněná vášeň pro cyklistiku, triatlon i běh. Všechny aspekty nového designu jsou stěžejní. Zásadně proto investujeme do výzkumu a vývoje materiálů. Díky tomu dokážeme zajistit, aby každý model z naší kolekce vyhovoval konkrétnímu uživateli a jeho stylu jízdy. Bez rozdílu ale všechny designujeme tak, aby poskytovaly maximální výkon. Takový, jaký vyžadují mistři světa. Tento postup zajišťuje, že vyrábíme výhradně produkty nejvyšší kvality, inovativně, rychle a efektivně. Doma v Itálii.

Naše volba je jasná. Vyrobeno v Itálii. Vyrobeno s vášní. Jsme si jistí, že jsme zvolili správně.

Každý oděv Santini definují čtyři vlastnosti

 • Perfektně padne „Perfektní cyklistické oblečení
  by mělo pasovat tak dobře,
  že si jej ani nevšimnete.“ Monica Santini, Santini CEO
 • Je výkonný Jsme technologičtí průkopníci
  a profesionální dodavatelé.
  Naším cílem je zajistit,
  aby každý oděv Santini
  poskytl v sedle
  maximální výkon.
 • Je komfortní Vybrané materiály a strategicky umístěné švy. Každý oděv Santini
  je navržen tak, aby poskytoval dokonalé pohodlí během jízdy.
 • Je odolný Cyklistické oblečení Santini je vyrobeno v Itálii vysoce kvalifikovanými pracovníky
  z materiálů nejvyšší jakosti.
  Díky tomu Santini vydrží
  po celý život.

Santini
Historické milníky

Naše historie je plná prvenství. Tyto významné milníky posilují oddanost našemu poslání a neustále nás motivují k dalšímu vytváření toho nejlepšího cyklistického oblečení. Ručně. Doma. V Itálii.

1965 – Osudové rozhodnutí specializovat se na produkci cyklistického oblečení

1976 – Zavedení tkaniny Lycra při výrobě šortek místo původní černé vlny

1976 – Zavedení syntetické antibakteriální vložky

1977 – Představení „hedvábných“ polyamidových tkanin pro zvýšení aerodynamiky dresů

1979 – Zahájení výroby barvených šortek z tkaniny Lycra

1982 – Představení větruodolné nylonové tkaniny určené na povrch vlněných dresů

1984 – Vynalezení sublimačního tisku

1988 – Santini se stali dodavatelem dresů oficiálního UCI světového šampiona a lídra Světového poháru

1988 – Vysoce prodyšná a větruvzdorná technologie Windstopper poprvé implementována do cyklistického oblečení

1993 – Začíná dlouhodobá spolupráce Santini, Giro d’Italia a Magli Rosa

1999 – Zaveden digitální tisk

1999/2000 – Santini zahajuje dlouhodobou spolupráci s australským cyklistickým národním týmem. Vyvíjí kombinézu, která mnohonásobně zvítězí na mistrovství světa a získá i zlatou Olympijskou medaili

2003 – Představení inovativní silikonové vložky Twist Gel

2004 – Santini představuje karbonovou tkaninu a gelové fluidní tepelně svařované vložky do šortek

2008 – Představení větruvzdorné, voděodolné a prodyšné tkaniny Epic využívající nanotechnologií

2010 – Santini navrhuje první dres šetrný k přírodě, vyrobený z recyklovaného polyesteru

2011 – Představení modelové řady Acquazero. Exkluzivní produkty s úpravou Acquazero od Sitip, díky které jsou tyto oděvy odolné vůči vodě a skvrnám a to bez omezení pohodlnosti, elasticity či měkkosti tkaniny.

2011 – Uvedení NAT – vyspělé vložky Twist Gel s jádrem Thermoshock. Exkluzivní materiál s neuvěřitelnými vlastnostmi. Tlumí nárazy, dodává chladivý efekt a posiluje krevní oběh samomasážními embosovanými mikrocylindry

2012 – Santini představuje nový „strategický“ střih. Vůbec poprvé vyrábí dres navržený speciálně pro „skrčenou“ pozici při jízdě na kole

2013 – Santini uvádí na trh MIG3 – nejlehčí vložku všech dob s gelovým jádrem tlumícím nárazy

2014 – Představení interaktivní sady – Nejaerodynamičtější kombinace dresu a šortek. Aero střih přilnavého dresu s nepřekonatelným komfortem

2015 – Představení inovativní vložky C3 vyrobené technologií Carving, která nastavila naprosto nové standardy pro pohodlí a výkon

2015 – V inovativní kombinéze River vyhrál Peter Sagan první ze svých tří mistrovství světa v Richmondu.

2016 – Maglia Rosa je vyrobena z revoluční tkaniny Bodyfit. Je navržena tak, aby perfektně pasovala.

2017 – Představení modelové řady Redux s bezprecedentní dynamikou. Dres, šortky i kombinéza pro silničky a triatlon. S krátkými rukávy nebo úplně bez nich. Důraz na maximální aerodynamický efekt.

2017 – Santini navazuje partnerství s La Vuelta

2017 – Začíná spolupráce s týmem Trek Segafredo

2018 – Navázání partnerství s Deutschland Tour

2018 – Santini navazuje partnerství s Tour de Suisse

2018 – Začíná spolupráce s italsko-japonským týmem Nippo Vini Fanti Europa Ovini

2018 – Představení šortek IMPACT s vložkami proti oděru. Vyráběny jsou z vláken Dyneema od Sitip. Používá je tým Trek-Segafredo na Tour de France

2018 – Mistryně světa Lizzie Deignan navazuje spolupráci se Santini. Spolu vytváří dámskou modelovou řadu Lizzie x Santini

2022 – Santini je ofciálním partnerem Tour de France

Partneři

Král Grand Tour – Tour de France. Jedna z nejvýznamnějších sportovních událostí na světě. Od roku 2022 dodáváme soutěži nejen dresy lídrů, ale především žlutý dres – nejprestižnější cyklistický dres vůbec. Partnerství zahrnuje také soutěže Tour de France Famme avec Zwift, amatérskou L’Étape du Tour a potvrzuje pokračování spolupráce s A.S.O., která začala sponzorováním soutěží La Vuelta a Deutschland Tour.

Nejžádanější cyklistický trikot – Duhový dres UCI mistra světa vyrobený u nás v Itálii. Zelená, žlutá, černá, červená a modrá – dres se stejnými barvami, jako vlají na olympijské vlajce smí obléknout jen ten nejlepší jezdec. Skutečně speciální spolupráce mezi námi a Unione Cycliste Internationale začala roku 1988 – ve stejném roce, kdy se Maurizio Fondriest stal mistrem světa. Spolupráce, která se nepopiratelně zapsala do historie cyklistiky.

Ironman nabízí portfolio nejnáročnějších globálních soutěží zahrnujících triatlon IRONMAN® Triathlon Series, IRONMAN® 70.3® Triathlon Series, 5150™ Triathlon Series, Rock ‘n’ Roll Marathon Series®, Iron Girl®, IRONKIDS®, závody International Triathlon Union World Triathlon Series, soutěže v silniční cyklistice včetně UCI Velothon® Series, MTB závody – mimo jiné Absa Cape Epic®, maratony včetně Standard Chartered Singapore Marathon, trailové běhy jako jsou Ultra-Trail Australia™ a další multisportovní akce. IRONMAN® nabízí každoročně více jak milionu účastníků rozsáhlou nabídku vytrvalostních sportů. Ikonická série IRONMAN® Series je největší sportovní základnou na světě – začal jako jediný závod a stal se celosvětovou senzací s více jak 230 akcemi v 53 zemích.

Závod, jehož důležitost v programu World Tour neustále stoupá. Rychle se stává nejnapínavější cyklistickou událostí jak pro podívanou, kterou nabízí, tak pro skvělé jezdce, kteří se jí účastní. Od roku 2017 dodáváme pro soutěž La Vuelta dresy. Vyrábíme čtyři vedoucí trikoty a  kompletní řadu oděvů věnovanou španělské Grand Tour.

Naše dlouholeté partnerství s Tour down under začalo v roce 2006. Jsme hrdi na to, že dodáváme oficiální dresy lídrů, stejně jako oficiální oděvy k tomuto každoročnímu otevření sezony.

Návrat ke kořenům. L’Eroica se zrodila jako oslava silniční cyklistiky, její historie a původních hodnot tohoto sportu. “Chceme, aby lidé znovu objevili krásu únavy a vzrušení z dobývání.” To jsou slova Gianacarla Brocciho, zakladatele těchto unikátních akcí. S naší bohatou historií a know-how jsme přirozeným partnerem závodu Eroica. Naše spolupráce vzkvétala od samotného vzniku soutěže v roce 2015. Eroica nyní pořádá deset akcí v osmi různých zemích.

Od svého vzniku v roce 1933 je Tour de Suisse dějištěm nesčetných příběhů. Vášeň, naděje, zklamání, hrdost a radost – to vše hrálo a hraje roli v hradinských příbězích vyrytých na cestách této trasy.

Deutschland tour je po desetileté pauze zpět. A rovnou jako součást nového velkého projektu – Cycling Festival Deutschland. Propojuje německá města i regiony a plánuje rozsáhlou expanzi.

Každoročně přiláká závod Granfondo Stelvio Santini do údolí Valtellina přes 3 500 vášnivých cyklistů. Není radno si tuto událost nechat ujít. Závodníci zde zdolávají impozantní alpské průsmyky Mortirolo a Stelvio. Jedou tedy po stejné trase, kterou v minulosti zdolávali ti nejlepší jezdci historie. Partnerem akce jsme již více jako osm let.

FITri je podpůrná sportovní organizace, jejímž hlavním cílem je podporovat a propagovat triatlon. V itálii koordinuje jak amatérské, tak profesionální aktivity tohoto krásného sportu. Od roku 2022 společně pracujeme na podpoře národního týmu na olympijských hrách v Paříži, které se odehrají roku 2024. Santini dodá italskému národnímu týmu veškeré tréninkové i závodní oblečení pro všechny tři disciplíny.